1. WSTĘP

1.1 Nazwa i siedziba Spółki


GGT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie przy ul. Plac Piłsudskiego 3, 00-078 Warszawa została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000432322.

1.2 Zarząd i Udziałowcy


Prezesem Zarządu Spółki od 22.11.2013r. jest P. Tadeusz Przyłęski, który pełni również rolę 100% Udziałowca.

1.3 Opis działalności

GGT Sp. z o.o. istnieje od 31.08.2012r., firma od początku powstania działała w branży mleczarskiej zajmującej się bezpośrednią dystrybucją wyrobów mleczarskich od małych okręgowych spółdzielni po największą polską grupę mleczarską- PIM ( Polską Izbę Mleka) zarówno pod względem wielkości przerobu mleka, jak i sprzedaży produktów mlecznych. GGT jest liderem dystrybucji polskich wyrobów mlecznych, cenną marka sektora dystrybucji hurtowej, firmą nowoczesną i innowacyjną we wszystkich obszarach swojej działalności. Konsekwentnie prowadzona polityka rozwoju firmy spowodowała, że obecnie firma współpracuje z polskimi zakładami produkcyjnymi, posiada własne Centra Dystrybucyjne CD oraz rozwija grupą mleczarską ukierunkowaną na kanał sprzedaży detalicznej. Prężny rozwój firmy zaowocował rozległą siecią kontaktów na polskim rynku mleczarskim, co w konsekwencji wpłynęło na znaczne rozszerzenie oferty firmy. W reakcji na oczekiwania rynku i naszych klientów wdrożyliśmy do produkcji specjalistyczne mieszanki dla producentów: słodyczy, lodów, odżywek dla sportowców, odżywek dla dzieci.

Dziś firma GGT jest świetnie rozwijającą się spółką na rynku produktów mlecznych. Strategia firmy zakłada ciągły rozwój, utrzymywanie najwyższej, jakości produktów, systematyczne poszerzanie asortymentu a także ciągłe zwiększanie zadowolenia klienta.

Mleko w proszku, kazeina spożywcza i techniczna to najwyższej jakości surowce do produkcji wyrobów nabiałowych, które podbijają serca i podniebienia krajowych oraz światowych konsumentów od blisko 90 lat.
Z naszych surowców wytwarza się następujące grupy bogatego asortymentu naszych klientów, takie jak: sery twarde dojrzewające typu holenderskiego, szwajcarskiego i angielskiego dostępne w blokach, kawałkach i plastrach; sery wędzone dojrzewające i niedojrzewające; sery twarogowe w plastrach, sery topione dostępne w różnych smakach i opakowaniach; sery sałatkowo-kanapkowe Favita; serki ziarniste naturalne i z dodatkami; sery mozzarella; mleka UHT o zróżnicowanej pojemności i zawartości tłuszczu; mleka pasteryzowane; śmietanki UHT; mleka zagęszczone; mleka smakowe; kefiry; jogurty; maślanki; twarogi i twarożki smakowe; śmietany i śmietanki, bezwodny tłuszcz mleczny (masło klarowane); masła i miksy maślane; mleka w proszku oraz serwatkę w proszku.
GGT jako jedyna na Mazowszu dostarcza koncentrat do lodów w proszku wytwarzanych na skalę przemysłową.
Spółka z sukcesją odzwierciedla swój udział w mleczarskiej i spożywczej gałęzi przemysłu.
Wyroby mleczarskie oferowane przez podmiot są rozpoznawalne i doceniane nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie i na Świecie. Spółka pozyskała zaufanie wielu konsumentów zagranicznych działając przy współpracy z Polską Izbą Mleka. Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe, bezpośrednio przekładają się na stały wzrost wartości marki. Ważna jest także idea polskości, którą jako firma ze 100 procentowym kapitałem polskim, skutecznie realizuje i udowadnia.
Z ogromnym sukcesem wprowadza na rynek nowe metody pozyskiwania mleka w proszku jako innowacyjne i naturalne rozwiązania technologiczne dla naszych producentów. Uważna obserwacja i analiza rynku wyznaczyły kierunki rozwoju oraz strategię dla przedsiębiorstwa. GGT należy do tych firm, które w konkurencyjnym świecie biznesu potrafiły dostrzec i wykorzystać swoje szanse, wprowadzając na rynek nowe produkty.
Procesy produkcyjne (od pozyskiwania surowców, poprzez ich przetwórstwo, aż po dystrybucję i sprzedaż) odbywają się u naszych producentów według Zintegrowanego Systemu Zarządzania (ISO 22000, ISO 9001, ISO 14001).

Polityka jakości prowadzona przez firmę, zorientowana jest zarówno na procesy biznesowe, jak i na zaspakajanie potrzeb klienta. Surowce i opakowania pozyskiwane są wyłącznie od sprawdzonych dostawców, co gwarantuje jednolitą i powtarzalną jakość produktów. W tym celu firma prowadzi również badania fizyko-chemiczne i mikrobiologiczne surowców oraz produktów gotowych każdej dystrybuowanej partii. Dbając o środowisko naturalne GGT prowadzi racjonalną gospodarkę surowcami , zapasami wraz z optymalizacją zużycia wody i energii oraz minimalizację zanieczyszczeń i segregację odpadów.

Jako lider w produkcji mleczarskiej firma prowadzi szerokie akcje promujące spożycie mleka i produktów mlecznych. Każdego roku firma jest współorganizatorem i partnerem wielu imprez targowych i kulturalnych do których m.in. należy „Światowy Dzień Mleka w Polsce”.